Boží plán

18. července 2007 v 10:35
Právě jsem dočetla knihu Merlina Carotherse "Život v nových dimenzích". Tento americký vojenský kněz
nás nabádá k tomu, abychom přijímali dobré i zlé, protože je to v Božím plánu, a za vše děkovali.
Dovolím si uvést několik ukázek.
Naše víra kotví v Božím pravdivém slovu, ne v našich citech. Ale Pán Bůh nám slibuje, že naši radost a pokoj bude rozhojňovat, čím více ho budeme následovat.

Kdo z nás má právo kamenovat kritikou a soudem? Tam, kde posuzujeme sebe či druhého, jak jsme zlí či dobří,
začínáme se ospravedlňovat skutky místo vírou.
Pokud hodnotíme sebe či jiné, zda jsme nebo nejsme hodni sloužit Pánu, jsme v pasti. Vždyť Pán Ježíš před každým soudem, každou kritikou varuje! Jedině sám Bůh má na to právo a ten prohlašuje jednoznačně, že jsme před jeho obličejem svatí a bez poskvrny, když nás halí šat jeho lásky.
I Boží lásku můžeme přijmout jedině vírou, jako všecka ostatní zaslíbení Písma. Je prostě třeba se jeho lásky chopit, věřit jí, ať se cítíme milovaní nebo ne.
Radost, díkůčinění a velebení Pána patří k sobě a náš slib Pánu, že mu budeme za všecko děkovat a chválit ho za všech okolností, by nebyl celý, kdybychom nebyli srozuměni také s tím, že se budeme za všech okolností radovat!
Jestliže Ti Duch svatý zjevuje, že ses před patnácti lety špatně rozhodl, když jsi volil vědomě proti Boží vůli, pak to prostě Pánu vyznej a pros ho o odpuštění, děkuj mu za ně a pros, aby ti ukázal, zda můžeš něco napravit tam, kde jsi snad někomu ublížil. Pak znovu vydej Pánu cele svůj život a důvěřuj mu, že ho vzal plně pod svoji kontrolu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama