Není návratu

6. července 2007 v 11:13
Vracím se v myšlenkách zpátky. Denně myslím na svého staršího syna, který už bohužel nežije. Byla to ta nejhorší rána, která mě v životě potkala. Nelze se k tomu nevracet. Byl součástí mého života, rostl ve mně, pak vedle mě pětadvacet let. A jak dospíval, měli jsme spolu i konflikty a nedorozumění (říká se jim "generační").

Pokud je vše v Božím plánu, znamená to, že i ty nejtěžší chvíle v životě člověka jsou v rukách samotného Boha. Jen on ví, proč si mého syna povolal k sobě - domů do nebeského království. Lidé si v konfliktních situacích řeknou všechno možné. Převládnou emoce a (jak se říká dobře) člověk si "nevidí do pusy". A najednou je všechno pryč a nikdy už to nepůjde napravit, vysvětlit si, omluvit se, vyříkat si všechno po dobrém. Aspoň ne tady a ne jako lidé. Nikdy nevíme dne ani hodiny. Jen náš Pán to ví. Miluje nás za všech okolností s našimi slabostmi, ví, že jsou věci, které nás někdy moc mrzí a že ho prosíme o smilování.
Jsou chyby, které nejdou napravit. Nevím, proč si jako rodiče vždycky myslíme, že jsme ve všem chytřejší než naše děti. I když už jsou dospělé, mají právo na svůj vlastní názor, na svůj vlastní život v Kristu Ježíši. Je smutné si pozdě uvědomovat omyly, když už není s kým je napravit. Pak už zbývají jen vzpomínky, jen výčitky svědomí, jen smutné probouzení do tvrdé reality. Ale i to je život. Nemůžeme chtít od Boha, aby jenom dával, on umí také brát. Přesto jsem se mu zaslíbila, přesto jsem jeho ovečka, která ho následuje. Protože není nic čistšího než Boží láska. Není nikdo spravedlivější, než náš Pán.
Kaz 8:8
Není člověka, kterýž by moci měl nad životem,
aby zadržel duši, aniž má moc nade dnem smrti; ...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Pavla Pavla | 8. září 2007 v 13:34 | Reagovat

Apoštol Pavel psal list mladému Timoteovi /NZ - epiš. Pavla Timoteovi/ :

,,Nikdo nepohrdej mladostí tvou.....,,

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama