Zlepšováčky

2. července 2007 v 9:05 | Jolana
Jak mi tak hlavou probíhá včerejší den, tak jsem si vzpomněla na jednu docela komickou věc. Byli jsme nakoupit v jednom supermarketu, kde při vstupu přelepí všem, kdo si berou košík, tašku nahoře samolepkou, asi proto, aby nikdo nic neodcizil (nechápu, proč to dělají, když má zboží kódy, které by v případě odcizení vyvolaly patřičný signál). Kamarád mi to nechtěl věřit. Ale taky dostal samolepku. To mi připomnělo, jak kdysi v jednom mléčném baru dělali do lžiček dírky, taky asi proto, aby si lidé rozmysleli je odcizit. Zkuste nabrat něco na lžičku, která má vprostřed díru! Horká káva nebo čaj - ze lžičky jste neměli šanci. Jen si matně pamatuji, že na to každý nevěřícně koukal, co to je za "zlepšovák".

Lidé mají různé nápady. Žasnu někdy nad tím, jak jsou vynalézaví. Mně se většinou stává, že když si chci něco usnadnit, tak si vytvořím ještě větší problém. To je zákon schválnosti. Mám představu, jak něco vyřeším rychle a snadno a místo toho mi to dá dost práce z toho vybruslit. Myslím, že to se asi stane občas každému. Něco si naplánuje a věci se odehrají úplně jinak. Naše cesty v životě vede náš Pán, to on určuje, jak se bude vše vyvíjet. Určitě má i velký smysl pro humor. Když jsem psala do diskuze pod hlavičkou nicku a podepsala jsem se svým jménem, tak vznikl docela trapas, ale "vyléčilo" mě to z používání nicku.
Není nad to, když se člověk zasměje i své vlastní nedokonalosti a hlouposti. Smích prý prodlužuje život. To náš Pán nás vychovává, ukáže nám naši vlastní nedokonalost, řídí náš život tak, jak je to v Božím plánu. Především v těch podstatných věcech. A jistě se občas sám rád pobaví, jací jsme mudrlanti a jak si mnohé situace sami komplikujeme místo toho, abychom se dali Pánem vést a vložili svůj osud a život do jeho rukou. 
Př. 19:21
Člověk má v srdci mnohé plány, Hospodinova vůle se však naplní.
Př. 21:30
Žádná moudrost, žádná šikovnost,
žádná rada na Hospodina nestačí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama